Tuomaritoiminta

Läntisen alueen tuomarinimeäjä
Tiia Alakoskela
tiia.alakoskela(at)hotmail.com
P. 050 535 4522

Pohjanmaan tuomarikouluttajat
Tiia Alakoskela
Aleksi Mansikkamäki
Ville Ritola

Satakunnan tuomarikouluttajat                           Tuomarikorttien hinnat: 
Mikko Kujanpää                                                                D     50€
Akseli Veteläinen                                                              E      35€
Tiedustelut: Maija Viljanen                                         EN   20€

Läntisen alueen tuomariryhmän sähköposti on tuomarit.lantinenalue(at)gmail.com

Superpesistuomarit 2019 läntinen alue

Kristian Hirsimäki, Seinäjoki
kristian.hirsimaki(at)gmail.com
p. 041 586 1103
 
Mikko Kivelä, Seinäjoki
mikkivela(at)gmail.com
p. 040 705 8005
 
Ari Kiviniemi, Alavus
ari.kiviniemi1065(at)outlook.com
p. 0400 436 475
 
Mikko Kivikoski, Vaasa
mkivikoski(at)gmail.com
p. 044 943 7630
 
Henri Järri, Kankaanpää
henjuska_94(at)hotmail.com
p. 044 578 3440
 
Peter Laitio, Seinäjoki
peter.laitio(at)wippies.fi
p. 044 304 0147
 
Aleksi Mansikkamäki, Vähäkyrö
allumansu200(at)gmail.com
p. 044 080 4448
 
Jari Mäkynen, Seinäjoki
jari.makynen(at)maanmittauslaitos.fi
p. 040 553 0774
 
Jarkko Neiglick, Vaasa
jarkko.neiglick(at)gmail.com
p. 041 361 7241
 
Joonas Rantaniemi, Vähäkyrö
joonas.rantaniemi(at)gmail.com
p. 044 066 0981
 
Ville Ritola, Jalasjärvi
villejp.ritola(at)gmail.com
p. 040 415 9234
 
Teemu Römpötti, Seinäjoki
teemu.rompotti(at)gmail.com
p. 045 137 2089
 
Turo Timo, Seinäjoki
timoturo(at)gmail.com
p. 046 909 3959
 
Waltteri Uurasjärvi, Kankaanpää
waltteri.uurasjarvi(at)gmail.com
p. 044 3191192
 
Akseli Veteläinen, Jämijärvi
akseli.vetelainen(at)hotmail.com
p. 040 039 3287

C-tason tuomarit 2019 

Etelä-PohjanmaaSatakunta
Heidi Huhta, LapuaAnton Ekholm
Ville Hämeenniemi, SeinäjokiEeli Hakala, Ulvila
Eero Jussila, KauhavaNiilo Härkälä, Köyliö
Päivi Kerola, LapuaMartti Jaakonniemi
Sofia Kitinoja, SeinäjokiTeemu Korvenranta, Pomarkku
Mikko Kujanpää, YlihärmäMaari Kytöharju, Kankaanpää
Noora-Eveliina Kuusinen, LapuaToni Lehtinen, Rauma
Jessika Kärkkäinen, YlihärmäJanne Leppänen, Kankaanpää
Matias Lankio, SeinäjokiAnu Lähdeniemi, Eura
Lauri Latomäki, SeinäjokiMinna-Mari Löytökorpi, Rauma
Jesse Latvala, LappajärviToni Muhonen, Kankaanpää
Eemil Lehtimäki, SeinäjokiAtte Piisi, Ulvila
Elise Lähdemäki, SeinäjokiOskari Pätsi, Eurajoki
Jukka Marttala, SeinäjokiPinja Rosendahl, Pomarkku
Jenna Nikalo, Seinäjoki Joona Tuominen, Eurajoki
Aarno Paski, Seinäjoki Vilma Vaaheranta, Rauma
Aino Perkiö, Seinäjoki
Julia Rantaniemi, Vähäkyrö 
Arto Räty, Laihia 
Aleksi Sopanen, Jalasjärvi 
Aimo Vieri, Seinäjoki
Oona Ylinen, Vimpeli

Tuomareiden nimeämistaulukko 2019

Jääviystaulukko 2019