Tuomarikoulutukset 2019

Tuomarikoulutus Keski-Pohjanmaa 2019   
     
Seura Kouluttaja  , email GSM
Perho

Tapani Pekkarinen, pekkarinen.tapani@gmail.com

 040-1933654
Kinnula
Sievi
Nivala
     
Halsua

Tapani Hotakainen,
tapani.hotakainen@pesis.fi

044-3700222
Veteli
     
Toholampi

Jani Heinineva,
jani.heinineva@gmail.com

 044-7697172
     
Kannus

Ville Vihanta,
ville.vihanta@kotinet.com 

 050-5906214
     
Ylivieska 

Timo Sornikoski,
timo.sornikoski@luukku.com

0400-519393
Kärsämäki
Reisjärvi
Pyhäjärvi
     
Haapajärvi

Jari Saaranen,
jari.saaranen@pesis.fi

 044-4456236
Oulainen
Haapavesi

Seurojen tuomarivastaavat ovat yhteydessä kouluttajiin ja sopivat koulutuksen ajankohdan. Kouluttaja ilmoittaa Pohjoisen alueen aluevastaava Kimmo Hirsilälle tiedot koulutuspaikasta ja -ajasta

Kainuussa yhteys maakuntakouluttaja
Juuso Hyvöseen 040-7487381, juusohyvo@gmail.com

Pohjois-Suomen alueella yhteys  maakuntakouluttaja
Niina Lämsä, 041-5459409  niina.lamsa@pesis.fi


Nuorisotuomarikoulutukset 2019

– Ti 19.3.  klo 19.00  Oulunsalo ,Kirkonkylän koulu
– To 28.3.19 klo 17.00  Kinnula, Nurmelan koulu
– Su 31.3.19 klo 13.00 Pattijoki, Paikka avoin
– Su 7.4.19 klo 16, Oulu, Raatin Uimahallin 2. krs kabinetti
– Ma 8.4.19 klo 18.00 Tyrnävä, seuran talo
– To 11.4.19 klo 18.00 Kempele, kunnantalo
-To 25.4.19 Kajaani,Teknologiakeskus, Anturi-kabinetti
-Ma 29.4.19 klo 17.00 Sotkamo, Lukio

 

Jatkavien tuomareiden koulutukset 2019

– Ma 25.3.19 klo 18.00 Kempele, kunnantalo
– Ti 26.3.19 klo 18.00 Oulunsalo, paikka avoin
– To 28.3.19 klo 17.00 Kinnula, Nurmelan koulu
– Su 31.3.19 Klo 13 Pattijoki, paikka avoin
– Su 7.4.19 klo 16, Oulu , Raatin Uimahalli 2. krs kabinetti
– Ma 8.4.19 klo 18.00 Tyrnävä, seuran talo
-Ti 9.4.19 klo 17.30 Kajaani,Teknologiakeskus, Anturi-kabinetti
Ti 23.4.19 klo 17.30 Sotkamo, Kino Visio

 

Ilmoittautumiset tuomarikoulutuksiin tämän linkin kautta:

https://tapahtumat.pesis.fi/tapahtumat/